29.05.2018

Spowodował śmiertelny wypadek. Miał ponad pięć promili

Trzy miesiące w areszcie spędzi 42-letni obywatel Ukrainy, który spowodował śmiertelny wypadek na krajowej “jedynce” w Siedlcu Dużym w powiecie myszkowskim. Mężczyzna, który miał blisko pięć promili we krwi, wjechał pod prąd i zderzył się z prawidłowo jadącym volvo. Efekt jest tragiczny – 47-latka z volvo nie żyje, a trzy pozostałe osoby są ranne. 42-latkowi, który siedział za kierownicą mitsubishi nic się nie stało.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w sobotę, 26 maja. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 42-letni kierowca mitsubishi pajero – obywatel Ukrainy, jadąc w kierunku Częstochowy pasem ruchu przeznaczonym do jazdy w przeciwnym kierunku, doprowadził do czołowego zderzenia z osobowym volvo, którym kierował 25-latek. W wyniku zdarzenia kierowca mitsubishi oraz 4 osoby podróżujące volvo z obrażeniami ciała trafiły do szpitali na terenie województwa śląskiego. Jedna z pasażerek volvo – 47 letnia kobieta zmarła w szpitalu.

42-latkowi z mitsubishi nic się nie stało. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie krwi wykazało, że miał ponad pięć promili alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty spowodowania wypadku, w którym jedna osoba poniosła śmierć, a trzy ciężkie obrażenia ciała. Obywatel Ukrainy przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Stwierdził też, że nie pamięta okoliczności wypadku.

Sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec 42-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły