Sprawdzali bezpieczeństwo na salach zabaw

04.02.2019

Sprawdzali bezpieczeństwo na salach zabaw

Z inicjatywy policjantów Wydziału Prewencji lublinieckiej komendy przeprowadzone zostały spotkania z właścicielami i administratorami miejsc zabaw dla dzieci. Odbyły się one w Lublińcu, Koszęcinie i Kochcicach.

W ciągu ostatnich kilku dni mundurowi w trakcie spotkań omówili najważniejsze zagrożenia, które mogą pojawić się w takich miejscach. Celem nadrzędnym przedsięwzięcia było zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa najmłodszym. – Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Marek Wręczycki wskazał na potrzebę zapewnienia szybkiej drogi ewakuacyjnej oraz zwrócił uwagę na sytuacje, które mogą wynikać z różnego zachowania się dzieci w sytuacji zagrożenia tj. chowania się w trudno dostępnych miejscach – mówi mł. asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy lublinieckich policjantów.

Policjanci służyli radą w przypadku powstałych wątpliwości dotyczących regulaminów czy zakresu obowiązków spoczywających na opiekunach pozostawiających swoje pociechy w miejscach przeznaczonych do zabawy. Wskazano potrzebę posiadania dodatkowego źródła światła w przypadku awarii oświetlenia, jak również konieczność przeszkolenia personelu w kwestii szybkiego ewakuowania dzieci z wysokich konstrukcji.

– Asp.szt. Joanna Beneś z Zespołu Zarządzania Kryzysowego szczególny nacisk w trakcie spotkania położyła na konieczność posiadania przez pracowników stałej wiedzy, co do ilości osób przebywających w obiekcie, celem przekazani tych informacji służbom ratunkowym oraz zapewnienie odpowiedniej liczby dorosłych opiekunów. Dużo mówiono o obowiązkach spoczywających na pracownikach i animatorach w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowej – podkreśla mł. asp. Michał Sklarczyk.

Przeprowadzone spotkania były okazją do wymiany informacji, ale przyczyniły się również do rozwiania powstałych wątpliwości. Działania przeprowadzone przez lublinieckich funkcjonariuszy związane są również z nadchodzącym okresem ferii zimowych.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły