St. sierż. Jacek Głowacki – najlepszy w Polsce!

27.09.2018

St. sierż. Jacek Głowacki – najlepszy w Polsce!

St. sierż. Jacek Głowacki to funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Podczas XXXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu “Policjant Ruchu Drogowego” zwyciężył w konkurencji kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu.

 

Wcześniej policjant z Częstochowy wygrał etap wojewódzki turnieju. Puchar otrzymał z rąk Zastępcy Komendanta Głównego nadinsp. Jana Lacha. Konkurs odbył się w ubiegłym tygodniu, a rywalizowało w nim o tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego w kraju aż 36 zawodników – z 17 garnizonów Policji oraz Żandarmerii Wojskowej. Przyszło mierzyć im się w 6 konkurencjach, które miały na celu sprawdzić ich wiedzę, a także umiejętności zawodowe.

Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. W sześciu konkurencjach rozgrywanych przez cztery dni udział wzięli najlepsi funkcjonariusze ruchu drogowego z kraju, w tym st. sierż. Jacek Głowacki z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Do współzawodnictwa na szczeblu krajowym przystąpiło 34 policjantów ruchu drogowego. Zostali oni wyłonieni podczas eliminacji przeprowadzanych na szczeblach powiatowym i wojewódzkim. Każdy garnizon zgłosił po dwóch policjantów. Dodatkowo, w finale konkursu na zasadzie honorowego uczestnictwa, brali udział dwaj żołnierze z Żandarmerii Wojskowej. W sumie startowało 36 zawodników reprezentujących 17 garnizonów Policji oraz Żandarmerię Wojskową. Zawodnicy rywalizowali w wielu zadaniach sprawdzających ich wiedzę oraz umiejętności zawodowe. Poszczególne konkurencje rozgrywane były na terenie Krakowa oraz Chrzanowa.

Reprezentujący województwo śląskie policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie st. sierż. Jacek Głowacki zajął pierwsze miejsce w konkurencja K-3 – kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu.

źródło: KMP w Częstochowie

 

  • pn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły