Stadion dla Rakowa: Klub uspokaja

07.12.2018

Stadion dla Rakowa: Klub uspokaja

Urząd Miasta w Częstochowie wysłał do ministerstwa sportu wniosek o uzyskanie dofinansowania na modernizację stadionu Rakowa. Projekt jest już gotowy, a i pozwolenie na budowę zostało uzyskane. Urząd chce uzyskać od ministerstwa ponad 20 milionów zł dotacji na ten cel.

Pojawiły się wątpliwości, czy w istocie miasto otrzyma dofinansowanie od ministerstwa właśnie w tej kwocie. Klub Rakowa postanowił uspokoić wszystkich zainteresowanych, wydając oświadczenie: -W nawiązaniu do publicznej dyskusji, która od pewnego czasu toczy się wokół tematu modernizacji stadionu Rakowa, pragniemy prosić wszystkich kibiców o zachowanie spokoju. Nikt w Częstochowie nie neguje konieczności szybkiego rozpoczęcia prac na naszym obiekcie. Wszystkie środowiska polityczne w mieście również są w tej kwestii jednomyślne. Cały czas jesteśmy w stałym kontakcie zarówno z włodarzami Częstochowy, Radnymi Miasta, jak i z Ministerstwem Sportu i Turystyki – możemy przeczytać na profilu w portalu społecznościowym klubu – Zapewniamy, że aktualnie każda ze stron deklaruje wsparcie i dobrą wolę. Pragniemy zauważyć, że debatę prowadzą przede wszystkim media. Wzajemne pomówienia i sugestie o złej woli wprowadzają niepotrzebną nerwowość, co na tym etapie przynosi więcej szkody niż pożytku. Dlatego jako klub prosimy o niekontynuowanie tej dyskusji i wspólną działalność na rzecz budowy “Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie”. Kluczowe decyzje powinny się pojawić jeszcze w tym roku. Głęboko wierzymy, że będą to dobre informacje dla klubu i wszystkich osób sympatyzujących z Rakowem – dodaje klub.

 

Foto: UM Częstochowy

  • Paula Nogaj
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły