Stanowisko miasta ws. przedłużonego przetargu na rozbudowę stadionu Rakowa

13.09.2019

Stanowisko miasta ws. przedłużonego przetargu na rozbudowę stadionu Rakowa

Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Częstochowy przedłużył termin składania ofert przetargowych na przebudowę i rozbudowę stadionu RKS Raków. Zgodnie z zamówieniem zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej, oferty można składać do 24 września.

Radny Miasta Piotr Kaliszewski napisał interpelację, w celu uzyskania informacji o powodach przesunięcia terminu. Pełna jej treść brzmi: “W związku z rozpisaniem przetargu na przebudowę i rozbudowę stadionu RKS Raków w Częstochowie i drugim już przedłużeniem terminu składania ofert, tym razem z 10 września na 24 września, proszę o informację czym podyktowane jest to drugie przesunięcie terminu składania ofert dla podmiotów przystępujących do przetargu?” Pierwotnie firmy zainteresowane wykonaniem przebudowy i rozbudowy obiektu przy ul. Limanowskiego mogły zgłaszać swoje oferty do 19 sierpnia. Rzecznik Urzędu Miasta Częstochowy wyjaśnił powód przedłużenia terminu przetargu. -Ostatnie odpowiedzi na ostatnich 90 pytań (w sumie pytań do przetargu było 213) wraz z 11 załącznikami zostały opublikowane w BIP 5 września. Oczywiście wszystkie odpowiedzi musiały zostać przygotowane na bazie informacji dostarczonych przez autorów dokumentacji wykonawczej. Termin musiał zostać przedłużony do 24 września, aby potencjalni oferenci mogli zapoznać się z odpowiedziami oraz załącznikami i uwzględnić ten materiał w przygotowywanej ofercie przetargowej. Przedłużenie terminu w takiej sytuacji wynika też z zapisów ustawy o zamówieniach publicznych. Brak takiej decyzji skutkowałby zapewne protestami, które mogły bardzo znacząco przedłużyć postępowanie przetargowe – czytamy w stanowisku.

 

fot. UM Częstochowa

  • Paula Nogaj
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły