Stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Okazało się, że był pijany

14.04.2022

Stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Okazało się, że był pijany

2,5 promila alkoholu w organizmie miał 58-letni kierowca, którego zatrzymali lublinieccy policjanci. Mężczyzna w takim stanie wsiadł za kierownicę. Nie skończyło się to najlepiej. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 12 kwietnia, tuż po godzinie 23:00 między miejscowościami Zborowskie, a Molna. 58-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego stracił panowanie nad mercedesem, zjechał na przeciwległy pas, uderzył w barierki ochronne mostu, a następnie dachował. Kierujący pojazdem miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny mężczyzna przemieszczał się pojazdem sam, na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

Policjanci już zatrzymali mu prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Wkrótce odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Grozi mu do 2 lat więzienia. Będzie musiał się także liczyć z orzeczeniem wobec niego co najmniej 3-letniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoką grzywną.

  • kg
Najnowsze artykuły