Strajk nauczycieli – dzień czwarty

12.04.2019

Strajk nauczycieli – dzień czwarty

W Częstochowie 11 kwietnia nadal strajkowały 93 miejskie placówki oświatowe. Mimo protestu w 23 miejskich szkołach odbył się drugi dzień egzaminów gimnazjalnych.

Według informacji z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy w strajku uczestniczyło w miejskich placówkach w czwartek niespełna ok. 2 tys. nauczycielek i nauczycieli. – 522 z różnych powodów (L4, opieka nad dzieckiem, urlopy dla poratowania zdrowia) było w szkole nieobecnych, reszta nie miała tego dnia zajęć, nie przystąpiła do strajku bądź nie pojawiła się w szkole z innych powodów (łącznie ok. 970 osób). Na tę statystykę miały wpływ – bez wątpienia – egzaminy gimnazjalne. Część nauczycieli – w trosce o gimnazjalistów – zawiesiła akcję strajkową – mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy magistratu.

W czwartek w ramach egzaminu gimnazjalisty w 23 miejskich szkołach prowadzących oddziały gimnazjalne odbyła się część matematyczno-przyrodnicza. W piątek – na zakończenie – uczniowie zmierzą się z egzaminem z języka obcego.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły