Straszny bieg w Olsztynie

31.10.2017

Straszny bieg w Olsztynie

Druga edycja Halloween Run, która odbyła się w jurajskim Olsztynie, zgromadziła na starcie ponad stu biegaczy – dorosłych i dzieci.

W tym roku pogoda była bardzo kapryśna. Zawodom towarzyszył ulewny deszcz i przenikliwie zimny wiatr, dlatego organizatorzy zrezygnowali z biegu dzieci na dystansie 0,3 km.

Z parkingu przy ścieżce rowerowej w Olsztynie-Odrzykoniu uczestnicy wystartowali w pięciu konkurencjach biegowych. Dorośli rywalizowali na dystansach: 5, 10 i 15 km, natomiast dzieci ścigały się na 0,6 i 1 km.

W biegu najmłodszych na dystansie 0,6 km, pierwsza na mecie pojawiła się Zuzanna Gradoń, drugi był Kacper Wieczorek, a trzecia Olga Kupczak – wszyscy z Częstochowy. Bieg na 1 km   przyniósł następujące rozstrzygnięcia: pierwsze miejsce Martyna Cendrowska, drugie Emilia Sanders i trzecie Wiktor Chrzanowski.

Bieg główny na dystansie 15 km najszybciej pokonał Zbigniew Kalinowski z JKLA Jawor Jaworzno, drugie miejsce zajął Dominik Klimek, a trzecia na metę przybiegła Kelli Smith z USA. W biegu na 10 km kolejno na podium stanęli: Mikołaj Kawelczyk z Częstochowy, Paweł Fijałkowski z Konopisk i Adrian Lampa z Częstochowy. Dystans pięciokilometrowy najszybciej pokonał Rafał Formicki z Zawiercia, drugi był Michał Sawicki, reprezentujący Łazy, trzeci Bartłomiej Trzebiński z Warszawy.

Tradycyjnie nie zabrakło wiedźm, zombie i innych straszydeł. Była także zupa z dyni oraz nagrody halloweenowe. Klasyfikacja zawodników na stronie www.wynikionline.pl

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Miasto Sportu przy współpracy z Gminą Olsztyn, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olsztynie, CHRONOSPORTS sp. z o.o. oraz Strefą Fitness.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły