Straż miejska po szczycie pielgrzymkowym

16.08.2017

Straż miejska po szczycie pielgrzymkowym

Strażnicy wystawili 55 mandatów, pouczono 254 osoby, 14 osób umieszczono w izbie wytrzeźwień Ośrodka Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi. 1 osobę przekazano pogotowiu ratunkowemu.

W celu zapewnienia obsady kadrowej w służbie patrolowej grafik pracy dostosowano do szacowanego ryzyka wystąpienia zakłóceń spokoju i porządku. Do głównych zadań strażników miejskich podczas “szczytu pielgrzymkowego” zaliczyć można było patrolowanie okolic Jasnej Góry oraz szlaków pielgrzymkowych na terenie miasta Częstochowy. Funkcjonariusze Straży miejskiej realizowali zadania z zakresu ochrony porządku publicznego. Straż miejska reagowała też na sygnały mieszkańców z różnych dzielnic miasta, którzy zgłaszali skargi do dyżurnego.

W dniach od 12 do 15 sierpnia drogą telefoniczną wpłynęło łącznie 243 zgłoszenia od mieszkańców Częstochowy. Funkcjonariusze podjęli łącznie 355 interwencji. W większości interweniowali wobec osób zakłócających porządek publiczny, spożywających alkohol w miejscach zabronionych, jak również z zakresu przepisów o obyczajności publicznej.

W ramach przemarszu międzynarodowej pielgrzymki żołnierzy na Jasną Górę, straż miejska otrzymała kluczowe zadanie zabezpieczenia terenu przy kościele św. Zygmunta, gdzie zaproszeni goście witali pielgrzymujących żołnierzy.  Do priorytetowych zadań należało również zabezpieczenie al. Sienkiewicza, gdzie przy grobie Nieznanego Żołnierza odbyła się ceremonia upamiętniająca poległych żołnierzy.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły