Strażacka rywalizacja

20.09.2018

Strażacka rywalizacja

Na stadionie przy Zalewie Pająk odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Strażacy walczy o puchar wójta gminy Konopiska.

Turniej organizowany jest na terenie gminy już od kilkudziesięciu lat. W tym roku uczestniczyło łącznie 8 drużyn, w tym 2 drużyny młodzieżowe startujące według regulaminu CTIF. Zawody rozgrywane były w konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami i ćwiczenia bojowe. Sportowa rywalizacja o zajęcie, jak najlepszego miejsca w turnieju powoduje, że drużyny solidnie przygotowują się do zawodów. Ćwicząc strażacy podnoszą sprawność fizyczną i bojową.

W tegorocznej edycji Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Konopiska w klasyfikacji generalnej w kategorii drużyn męskich zwyciężyli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej  z Wąsosza Łaźca. Drugie miejsce zajęli strażacy z OSP Jamki i na kolejnych miejscach uplasowali się zawodnicy z OSP Hutki – 3 miejsce, OSP Rększowice – 4 miejsce i OSP Konopiska – 5 miejsce. W tym roku nie startowała drużyna seniorów z OSP Aleksandria.
W klasyfikacji generalnej w kategorii drużyn męskich zwyciężyli druhowie I Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Aleksandria. Ponadto w rywalizacji poza konkursem wystąpiła druga drużyna MDP z OSP w Aleksandrii, która w sportowej rywalizacji pokazała swoje bardzo dobre przygotowanie. Zwycięzcy będą reprezentować gminę Konopiska w Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych o Puchar Starosty Powiatu Częstochowskiego, które odbędą się 29 września w Kościelcu.

  • kg
  • zdj. UG Konopiska
Najnowsze artykuły