Strażacka rywalizacja

14.09.2017

Strażacka rywalizacja

Mieszkańcy gminy Konopiska mogli podziwiać sprawność strażaków-ochotników podczas Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Konopiska Jerzego Żurka.

Zawody organizowane są na terenie gminy już od kilkudziesięciu lat. W turnieju uczestniczyło łącznie 10 drużyn, w tym 4 drużyny młodzieżowe startujące według regulaminu CTIF. Zawody rozgrywane były w konkurencjach: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza z przeszkodami. W kategorii drużyny męskie zwyciężyli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jamek. Drugie miejsce zajęli strażacy z OSP Aleksandria i na kolejnych miejscach uplasowali się zawodnicy z OSP Rększowice, OSP Hutki, OSP Konopiska. Tabelę w tej kategorii zamknęli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Wąsosz Łaziec. W klasyfikacji generalnej trzecie miejsce ex aequo zajęły drużyny z OSP Rększowice i OSP Hutki, które zdobyły identyczną ilość punktów. O kolejności końcowej zdecydowała punktacja z przeprowadzonych ćwiczeń bojowych, gdzie rywalizację wygrała drużyna z Rększowic. W klasyfikacji generalnej zawodów rozstrzyganych według regulaminu CTIF Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w kategorii drużyn męskich i żeńskich zwyciężyli druhny i druhowie z MDP OSP w Aleksandrii.  Zwycięskie drużyny i pozostali uczestnicy turnieju wyróżnieni zostali statuetkami, dyplomami i nagrodami finansowymi ufundowanymi przez Jerzego Żurka Wójta Gminy Konopiska

W Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych o Puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, które odbędą się w dniu 23 września na terenie kompleksu rekreacyjno – sportowego przy zalewie Pająk w Konopiskach, gminę Konopiska reprezentować będą: wśród seniorów – drużyna męska z OSP Jamki, a w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o pierwsze miejsca rywalizować będą młodzieżówki: męska i żeńska z OSP Aleksandria.

  • kg
  • zdj. UG Konopiska
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły