10.05.2018

Strażacy z Koniecpola z nowym wyposażeniem

Urząd Miasta i Gminy Koniecpol złożył kolejny wniosek o dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczego dla ochotniczych straży pożarnych z Funduszu Sprawiedliwości.

W wyniku pozytywnej weryfikacji wniosku, Gmina Koniecpol uzyskała już jedno dofinansowanie – burmistrz Ryszard Suliga i skarbnik Monika Starczewska podpisali umowę, na podstawie której przyznano dla gminy dotację celową na specjalistyczne wyposażenie dla jednostek ochotniczych straży pożarnych. Będą to profesjonalne, w pełni wyposażone zestawy medyczne do niesienia natychmiastowej pomocy oraz ratowania życia i zdrowia ludzi.

Zgodnie z ogłoszonym naborem wniosków w ramach programu, przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, o wsparcie ubiegały się  gminy i miasta na prawach powiatu z całego kraju. Na ten cel przeznaczono z Funduszu Sprawiedliwości ponad 100 mln zł. Na województwo śląskie przeznaczono 7,5 mln zł.

Zreformowany Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, działa od września 2017 r. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. W ten sposób środki pozyskane od sprawców przestępstw służą pokrzywdzonym i ratują życie.

Gmina Koniecpol pozyskała dotację w ramach Programu I i Priorytetu III B „Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem”.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły