Strażnicy mieli swoje święto

31.08.2018

Strażnicy mieli swoje święto

Funkcjonariusze częstochowskiej straży miejskiej obchodzili swoje święto. Nie zabrakło życzeń, podziękować, a także medali i odznaczeń.

W uroczystościach, które odbyły się w Ratuszu Miejskim, udział wzięli m.in. przedstawiciele władz miasta, Sejmiku Województwa Śląskiego, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Związku Inwalidów Wojennych, Korpusu Kadetów, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Straży Pożarnej, Policji i kombatantów.

Po prezentacji filmowej dotyczącej działalności straży oraz wystąpieniach zaproszonych gości, wręczono medale i odznaczenia za zasługi oraz awanse służbowe.

Obchody zakończyło uroczyste złożenie wieńców przy pomniku Józefa Piłsudskiego w związku z obchodami 100-lecia niepodległości.

Straż miejska w Częstochowie każdego roku podejmuje kilkadziesiąt tysięcy interwencji, głównie związanych z zakłócaniem porządku publicznego, z osobami bezdomnymi i bezpieczeństwem ruchu drogowego. Oprócz reakcji na zgłoszenia od samych mieszkańców, strażnicy zajmują się również miejskim monitoringiem, który każdego miesiąca inicjuje kilkaset działań służb ochrony porządku publicznego i bezpieczeństwa.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły