Strażniczka miejska z Częstochowy na podium

12.10.2018

Jubileuszowe 15. Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych im. sierżanta Grzegorza Załogi odbyły się w miejscowości Hutki-Kanki koło Zawiercia. Częstochowska strażniczka miejska Agnieszka Jeż w kategorii kobiet ze służb mundurowych zajęła drugie miejsce – zyskując tym samym tytuł wicemistrzyni.

Około 300 osób wzięło udział w zawodach. Kobietom przyszło rywalizować na dystansie 7 kilometrów i 200 metrów. Rewelacyjny wynik osiągnęła reprezentantka Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie. świetny wynik – 33 minuty i 27 sekund. Na miejscu drugim znalazła się z kolei Agnieszka Jeż, która reprezentowała częstochowską straż miejską. Czas, jaki osiągnęła był niewiele gorszy. Przemierzenie dystansu zajęło jej zaledwie 33 minuty i 39 sekund. Trzecie miejsce z czasem 34 minuty i 37 sekund zdobyła również zawodniczka, reprezentująca Wyższą Szkołę Policyjną w Szczytnie.

Jednym z głównych celów biegu było uczczenie pamięci sierżanta Grzegorza Załogi. Funkcjonariusz w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony podczas służby. Był to niezwykle udany weekend dla strażniczki miejskiej z Częstochowy. Agnieszka Jeż zajęła również trzecie miejsce w kategorii kobiet ze służb mundurowych podczas prestiżowego i ogólnopolskiego 22. Biegu o Nóż Komandosa. Zawody odbyły się w Kokotku i Lublińcu.