25.01.2018

Sukces licealistów z Dąbrowskiego

Uczniowie i uczennice z VI Liceum Ogólnokształcącym im. J. Dąbrowskiego, zajęli I miejsce w XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Teatralnych „Wręczyckie Jasełka 2018” – Tradycje Bożonarodzeniowe budujące tożsamość.

Szkolne Koło Dramatyczne „ Re-Be-Ka” pod kierunkiem Beaty Dąbrowskiej już kolejny raz zdobyło I miejsce w organizowanym od lat Przeglądzie. Tym razem grupa zaprezentowała autorskie Jasełka pod tytułem „Nadzieja na Zbawienie”.

Głównym celem imprezy było kultywowanie tradycji związanych z obrzędami i zwyczajami polskiego Bożego Narodzenia oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w tworzeniu i przeżywaniu tradycji świątecznych.

Jury oceniło 45 przedstawień jasełkowych w czterech kategoriach wiekowych:  przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne oraz grupy mieszane. Młodzi aktorzy z „Re-Be-Ki” jednogłośnie zwyciężyli w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Przegląd zorganizowali Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej, Stowarzyszenie „PROM” na Rzecz Rozwoju, Wspierania Kultury, Sportu Turystyki Gminy Wręczyca Wielka, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Starostwo Powiatowe w Kłobucku oraz Lokalna Grupa Działania „Zielony Wierzchołek Śląska”.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły