15.05.2018

Sukces olsztyńskich badmintonistek

Matylda Strączyńska i Michalina Dzięgielewska – uczennice Szkoły Podstawowej w Olsztynie – wywalczyły awans do finału Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Badmintonie Szkolnego Związku Sportowego.

Uczennice Szkoły Podstawowej w Olsztynie, Michalina Dzięgielewska i Matylda Strączyńska zdobyły pierwsze miejsce w etapie powiatowym Turnieju Badmintona, który odbył się w Częstochowie. Dzięki wygranej dziewczęta zostały jedynymi reprezentantkami powiatu częstochowskiego na etapie rejonowym w Dąbrowie Górniczej. Tam uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego.
W półfinale wojewódzkim dzielne dziewczyny wywalczyły awans do finału, który zostanie rozegrany w Jaworznie.
Michalina, uczennica klasy VII SP w Olsztynie, trenuje  badmintona  w Uczniowskim Ludowym Klubie Sportowym „Lotka” Olsztyn. Matylda jest uczennicą drugiej klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej w Olsztynie.  Z powodzeniem udało im  się stworzyć świetny zespół.
Uczennice do zawodów przygotowała Alicja Matyja, nauczycielka wychowania fizycznego SP w Olsztynie.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły