29.03.2018

Sukces tancerza z Poczesnej

18- letni mieszkaniec Poczesnej – Adrian Droś, wraz ze swoją partnerką Marceliną Nicpoń z Krzepic, mają na swoim koncie znaczące sukcesy w tańcu towarzyskim na parkietach tanecznych całej Polski.

W Ostrowcu Świętokrzyskim, na Mistrzostwach Klas CBA pokonali 28 najlepszych polskich par klasy A, uzyskując ostatecznie II miejsce i zdobywając najwyższą międzynarodową klasę taneczną S, w tańcach standardowych. Otrzymali również tytuł Wicemistrzów Polski klasy A. Adrian i Marcelina jako pierwsi w historii swojej szkoły tańca wywalczyli tak wysoką pozycję. Awans z klasy A do S zajął im niespełna 9 miesięcy – zazwyczaj taki wynik można osiągnąć ciężko pracując przez kilka lat. Para swoje umiejętności taneczne nabywa w Szkole Tańca Towarzyskiego Sukces w Częstochowie. Ich trenerem jest Jacek Fidurski. Dodatkowo szkolą się też u innych znanych polskich i europejskich mistrzów tańca. Adrian i  Marcelina mają na swoim koncie  wiele innych osiągnięć. Wspólnie zdobywali kolejne klasy taneczne na prestiżowych turniejach ogólnopolskich, zajmując czołowe miejsca na podium. Ich największymi sukcesami są: Mistrzostwo Polski klasy C, wywalczone na Mistrzostwach Młodzieży i Dorosłych klas ABC w Ostródzie. Awansowali wówczas do klasy B. W stylu latino przygotowywali ich trenerzy: Marlena Fintał i Mariusz Nosal. Zajęli I miejsce w klasie A, na ogólnopolskim Grand Prix w Rędzinach. Adrian swoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 9 lat. Z Marceliną trenuje dwa lata.

Ciężka praca, przetańczone szkolenia, warsztaty taneczne i obozy zaowocowały sukcesem, o którym marzy każdy tancerz, czyli osiągnięciem klasy S i jakością tańca na najwyższym poziomie.  Droga do celu nie była łatwa, jednak ich  zaangażowanie, samozaparcie i miłość do tańca pozwoliły im sięgnąć tanecznych szczytów.

  • kg
  • zdj. UG Poczesna
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły