Sukces uczniów “Dąbrowskiego”

18.01.2017

Sukces uczniów “Dąbrowskiego”

Szkolne Koło Dramatyczne Re-Be-Ka, działające pod kierunkiem Beaty Dąbrowskiej i Anny Kolczarek, zajęło I miejsce w XV Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Teatralnych “Wręczyckie Jasełka 2017. Tradycje Bożonarodzeniowe budujące tożsamość”.

W sumie do Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej zgłosiły się 43 zespoły, które jury oceniło w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne oraz grupy mieszane. W skład komisji oceniającej występy wchodziły: reżyserka teatralna Krystyna Koziołek, Urszula Kotowicz ze Starostwa Powiatowego, a także etnografka Ewelina Mędrala-Młyńska i plastyczka Małgorzata Chebel – obie z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

W kategorii szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne Re-Be-Ka już kolejny raz zdobyła I miejsce, prezentując autorskie jasełka pod tytułem “Wiara -Nadzieja – Miłość”. Głównym celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych z polskimi obrzędami i zwyczajami bożonarodzeniowymi, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych tradycji świątecznych.

Z kolei uczniowie z koła humanistycznego “Szuflandia” zostali wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych “WOLNOŚĆ – KOCHAM I ROZUMIEM”.

Konkurs – polegający na opracowaniu komiksu za pomocą grafiki komputerowej – zorganizowało Publiczne Gimnazjum nr 5 w Opolu.
Patronat  merytoryczny nad przedsięwzięciem objęły: Amnesty International, pisma “Głos Nauczycielski” oraz Fundacja Chrześcijańskiej “Znak”. W jury zasiedli nauczyciele  – zwycięzcy  organizowanego corocznie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej konkursie Nauczyciel Roku.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły