Sukces zespołu tanecznego

17.12.2018

Sukces zespołu tanecznego

Częstochowski zespół Splot zdobył taneczne mistrzostwo świata.  Roztańczona grupa działająca w mieście od 40 lat jako jeden z niewielu, daje szansę wyrażania się poprzez taniec również dzieciom z niepełnosprawnościami.

W swojej czterdziestoletniej działalności tancerze Splotu wielokrotnie zajmowali finałowe miejsca w prestiżowych zawodach tanecznych. Tylko w tym sezonie tancerki zespołu wytańczyły III miejsce podczas European Dance Championship WADF Szczecin w kategorii Contemporary Ballet duety 16+, VI miejsce w kategorii Contemporary Ballet duety 12-15. Zdobyły tam także tytuł I Vice Mistrzów Europy federacji WADF w kategorii Jazz Small Teams 16+, dzięki któremu zespół zyskał możliwość udziału w Mistrzostwach Świata, które odbyły się w listopadzie, w Libercu w Czechach. Mistrzostwa przyniosły I miejsce w kategorii Artistic Dance Show Solo Juveniles oraz I miejsce w kategorii Jazz Dance Showcases Juveniles, II miejsce w kategorii Jazz Dance Small Teams Youth & Adults oraz miejsca finałowe i półfinałowe w kategoriach Jazz Dance, Contemporary Ballet oraz Artistic Acrobatic Dance.

Zespół Taneczny Splot został założony w 1978 roku przez Wandę Tkacz. Obecnie kieruje nim Joanna Głód – Knop, która jest m.in. sędzią w Polskiej Federacji Tańca, działającej w oparciu o rygorystyczne przepisy International Dance Organization [IDO]. Wsparciem dla kierującej jest Karolina Knap, absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, która obecnie kształci się w Mazowieckiej Akademii Tańca, na kierunku Taniec Jazzowy. Zespół zatrudnia profesjonalnych instruktorów tańca, posiadających dyplomy renomowanych szkół z Łodzi, Wrocławia i Warszawy. Splot, jako jeden z niewielu, daje szansę wyrażania się poprzez taniec również dzieciom z niepełnosprawnościami.

  • oprac. Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły