Świadek zareagował, dzielnicowi zatrzymali

26.10.2018

Świadek zareagował, dzielnicowi zatrzymali

Anonimowe zgłoszenie i szybka reakcja mundurowych doprowadziły do zatrzymania 48-latka, który po pijanemu jechała fordem na ul. Częstochowską w Waleńczowie. Podczas kontroli okazało się, że nieodpowiedzialny mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Biorąc pod uwagę stan 48-latka, można stwierdzić, że tylko prawidłowa reakcja świadka pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.

Stwierdzenie, że dzielnicowi są policjantami „pierwszego kontaktu” po raz kolejny w praktyce potwierdzili asp. Ilona Barzak oraz asp. sztab. Krzysztof Chłąd z kłobuckiej policji. To właśnie dzielnicowi otrzymali anonimową informację o kierowcy forda, który miał jechać DK nr 43 od Częstochowy w kierunku Waleńczowa. – Mundurowi przekazali informację dyżurnemu, po czym sami przejechali w rejon ulicy Górniczej w Kłobucku. Po kilku minutach dzielnicowi namierzyli opisywane auto, które dojeżdżało już do Waleńczowa. Podczas kontroli okazało się, że samochodem kierował 48-letni mieszkaniec gminy Opatów – relacjonuje mł. asp. Kamil Raczyński, oficer prasowy kłobuckich policjantów.

Podczas badania stanu trzeźwości wyszło na jaw, że miał w organizmie ponad promil alkoholu. Biorąc pod uwagę stan nietrzeźwości i ruchliwą trasę, którą jechał 48-latek, można przypuszczać, że tylko prawidłowa reakcja świadka pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.

Nieodpowiedzialnego mężczyznę czeka policyjne dochodzenie oraz surowe konsekwencje. Grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a nawet kara więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły