Świątecznie na Rakowie

07.12.2018

Świątecznie na Rakowie

Na placu Orląt Lwowskich częstochowskie przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych wspólnie ubrali świąteczną choinkę. Nie zabrakło wspólnych śpiewów, tańca i doskonałej zabawy. Podczas imprezy w niebo poleciały baloniki ze świątecznymi życzeniami.

Uczestnicy zabawy udekorowali choinkę przygotowanymi przez siebie ozdobami i bombkami. Obejrzeli też pokazy artystyczne, a także wspólnie śpiewali i tańczyli. Imprezie towarzyszyły gry i zabawy, słodkie niespodzianki, a także konkurs z nagrodami. Na zakończenie w niebo wypuszczono baloniki, w których znalazły się listy opisujące marzenia najmłodszych.

Coroczna akcja wysyłania życzeń do nieba została zainspirowana listem, który trzy lata temu przyfrunął do Częstochowy zaczepiony właśnie do balonika. Przebył ponad 300 km z miasta Mnichovo Hradiště na północy Czech i zawierał życzenia czeskiej dziewczynki Eliški dotyczące upragnionych prezentów. Dziewczynka wysłała list do „Jezuska”, bo w Czechach to właśnie do niego dzieci kierują swoje świąteczne prośby o prezenty.

Teraz każdy może spełnić marzenia potrzebujących. Aby to zrobić, należy pobrać list ze strony www.fdr.com.pl/mikolaj/ (lub odebrać osobiście w siedzibie Fundacji dla Rozwoju, aleja Kościuszki 13), skompletować zamówienie i dostarczyć paczkę do organizatora, najpóźniej do 10 grudnia.

Finał akcji odbędzie się 15 grudnia podczas korowodu Świętego Mikołaja. Tego dnia Korowód, wraz z barwnym orszakiem przejedzie ulicami miasta. Na każdym z przystanków będą czekały świąteczne atrakcje dla rodzin. Korowód zakończy się zimowym piknikiem świątecznym na placu Orląt Lwowskich, podczas którego przewidziano wspólne zabawy, poczęstunek i konkurs z nagrodami. Tego dnia zostaną także wręczone dzieciom paczki skompletowane przez darczyńców. Organizatorem akcji jest Fundacja dla Rozwoju, a partnerami MOPS, MPK, ZGM „TBS” i Straż Miejska.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły