Świąteczny koncert romski

13.01.2017

Świąteczny koncert romski

Po kolędowaniu góralskim i ludowym, przyszedł czas na spotkanie romskie. Przed zgromadzonymi wystąpiła Teresa Mirga z zespołem Kałe Bała. Romska poetka, kompozytorka, autorka większości prezentowanych pieśni cygańskich, pastorałek i kolęd polskich i romskich, ponad godzinę dostarczała emocji i wzruszeń zebranym. – Mimo mrozu, paraliżu komunikacyjnego wszystkie miejsca w Bazylice były zajęte. Dopisały osoby z różnymi niepełnosprawnościami co było nasz szczególnie ucieszyło – zaznacza Anna Kościańska z PKPS. – Magiczne dźwięki w przejmujący sposób przenikały serca i umysły tłumnie zgromadzonych ludzi, potrzebujących wsparcia i nadziei, bo to właśnie im dedykowany był ten koncert. To wyjątkowe wydarzenie nie odbyłoby się bez pomocy ludzi dobrej woli, przyjaciół, którzy od zawsze wspierają nasze działania, ale i życzliwości i organizacyjnej pomocy Ojców Paulinów i pracowników Straży Jasnogórskiej. Serdecznie za to dziękujemy. To umacnia naszą wiarę w to, że można i warto, tylko trzeba mieć wokół siebie prawych i dobrych ludzi – podsumowuje Anna Kościańska.

  • kg
  • zdj. arc
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły