Święto policji

24.07.2017

Święto policji

W tegorocznych obchodach, oprócz policjantów z Częstochowy, uczestniczyli przedstawiciele władz województwa, miasta, powiatu, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, strażacy oraz mieszkańcy miasta. Obecni byli również uczestnicy XVII Międzynarodowego Turnieju Policji Konnej.

Podczas uroczystości 253 funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie i 36 z Samodzielnego Pododdziału Prewencji otrzymało akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe.

Poza tym, w trakcie ceremonii Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak w asyście Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusza Atłasika wręczył nagrody Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach dla policjantów z Wydziału Kryminalnego KMP w Czestochowie, którzy wykazali się ponadprzeciętnym zaangażowaniem w wykonywanie obowiązków służbowych.

Uroczystości uświetnił koncert orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz przemarsz uczestników XVII Międzynarodowego Turnieju Policji Konnej spod Archikatedry na plac Biegańskiego, a następnie pod Pomnik na Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie złożono kwiaty.

  • kg
  • zdj. kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły