Industriada jest kobietą

08.06.2018

Industriada jest kobietą

Już po raz dziewiąty odbędzie się Święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego INDUSTRIADA 2018. Tegoroczne hasło przewodnie to ,,Industriada jest Kobietą”. Do obchodów przyłączyła się również Częstochowa. Z tej okazji a scenie w Parku Staszica wystąpi Renata Przemyk.

Przemysł nigdy nie był wyłącznie męskim światem, dlatego INDUSTRIADA 2018 zaprezentuje fakty dotychczas znane tylko ekspertom, ujawni aktorki schowane w cieniu. Pokaże znaczenie pracy kobiet dla życia gospodarczego i społecznego. Przedstawi ich wpływ na kulturę przemysłową. Podczas Industriady, w całym województwie, na zainteresowanych czeka ponad 500 bezpłatnych wydarzeń w 25 miastach.

W częstochowskiej części Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego znajduje się Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Parku im. Stanisława Staszica, Muzeum Historii Kolei przy dworcu PKP Stradom oraz Muzeum Produkcji Zapałek przy ul. Ogrodowej.
W trakcie częstochowskich obchodów Święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego każdy znajdzie coś dla siebie.
Na częstochowianki i częstochowian oraz wszystkich gości czekać będą m.in. warsztaty kreatywne, naukowe, wystawy i konkursy.
W programie znalazł się także spektakl częstochowskiego Teatru Tańca oraz  koncerty The White Tea oraz Renaty Przemyk ,,Ya HOZNA” (o godz. 17.00 przed altaną w Parku Staszica).

Tradycyjnie w Częstochowie zostaną podstawione bezpłatne autobusy, które kursować będą w pętli łączącej wszystkie trzy obiekty Szlaku Zabytków Techniki. Na trasie przejazdu znajdą się następujące przystanki: III Aleja Najświętszej Maryi Panny → Muzeum Produkcji Zapałek → Muzeum Historii Kolei przy dworcu PKP Stradom → Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Parku im. St. Staszica → III Aleja Najświętszej Maryi Panny. Szczegóły można znaleźć tutaj: http://www.industriada.pl/Transport#czestochowa

Impreza jest dofinansowana przez Gminę Miasto Częstochowa.
Więcej informacji na stronach http://www.industriada.pl/  oraz www.czestochowa-czot.pl

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły