Świętowała setne urodziny!

25.08.2019

Świętowała setne urodziny!

Pani Kazimiera Marianna Kruk świętowała setne urodziny! Mimo swojego wieku jest pełna wigoru i może się pochwalić… perfekcyjną pamięcią. Ma też niezwykły dar – potrafi zarażać uśmiechem i pogodą ducha. Pozytywne nastawienie do świata udziela się każdemu, kto przebywa w jej towarzystwie.

Pani Kazimiera Marianna Kruk z domu Kosowska urodziła się 11 sierpnia 1919 roku w Wygodzie. I to właśnie w tej miejscowości spędziła całe życie. Chociaż los nie szczędził jej przykrych doświadczeń, dziś z uśmiechem opowiada anegdotki z przeszłości. Mimo swojego wieku jest pełna wigoru i może się pochwalić… perfekcyjną pamięcią. To prawdziwa skarbnica wiedzy – ze wszystkimi szczegółami opowiada o czasach przedwojennych, czasach okrutnej wojny i życiu w spokoju po wieloletnich bitwach. Pani Kazimiera ma też niezwykły dar – potrafi zarażać uśmiechem i pogodą ducha. Pozytywne nastawienie do świata udziela się każdemu, kto przebywa w jej towarzystwie.

Setne urodziny pani Kazimiery rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. św. Walentego w Konopiskach. Uczestniczyli w niej oprócz rodziny, znajomych i mieszkańców gminy, przedstawiciele władz samorządowych. Dalsza część uroczystości odbyła się w Domu Sołeckim w miejscowości Wygoda, gdzie pani Kazimiera w gronie rodziny i zaproszonych gości odebrała moc życzeń, gratulacji i podziękowań.

Pani Kazimiera otrzymała również list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego, który w czasie uroczystości odczytała bratanica pani Kazimiery – Barbara Hankiewicz. Serdeczności popłynęły także od przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich na czele z Małgorzatą Chmielewską i sołtys Krystyną Solińską. Do grona składających życzenia dołączyli przedstawiciele gminy Konopiska: wójt gminy Jerzy Żurek wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Katarzyną Borecką, także radny Andrzej Janik. Od wójta i kierownika USC pani Kazimiera dostała prezent, ozdobną ramkę z wygrawerowanymi życzeniami oraz bukiet kwiatów.

Jak na urodziny przystało, nie mogło zabraknąć tortu, lampki szampana i pamiątkowego zdjęcia.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Konopiska
Najnowsze artykuły