Sylwia Ślęzak na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski

16.07.2017

Sylwia Ślęzak na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Częstochowscy lekkoatleci w wieku 20-22 lat rywalizowali o medale w Suwałkach. W tych zawodach doskonale zaprezentowała się Sylwia Ślęzak, która w biegu na dystansie 3000 m z przeszkodami zdobyła brązowy medal. W drugim dniu rywalizacji w biegu na dystansie 5000 m była piąta z wynikiem 17:38,10. Tuż za podium w pchnięciu kulą uplasowała się Ewa Mirek. Reprezentantka Budowlanych ustanowiła rekord życiowy 13,38 m, ale do podium zabrakło kilkunastu centymetrów. W rzucie dyskiem zajęła 9. lokatę z wynikiem 33,98 m. W rzucie młotem Adrianna Jońska wywalczyła 13. pozycję z wynikiem 49,90 m.

Z kolei juniorzy (18-19 lat ) rywalizowali o medale mistrzostw Polski w Toruniu.W chodzie na dystansie 10 km miejsce tuż za podium zajęła Katarzyna Krupka. – Występ Kasi należy jednak uznać za bardzo udany, gdyż na mistrzostwa przyjechała z 10 wynikiem, a w Toruniu pobiła swój rekord życiowy o ponad minutę, tracąc do pozycji medalowej zaledwie 21 sekund – mówi Czesław Lamch, prezes CKS Budowlani.

W skoku wzwyż Marek Jaworski był siódmy z wynikiem 195 cm. Startujący w tej samej konkurencji Paweł Świąć uplasował się na 12. pozycji, uzyskując 188 cm. Sztafeta męska w składzie Paweł Świąć, Aleksander Turek, Tomasz Turski, Marek Jaworski z wynikiem 44,57 s zajęła. 13 pozycję. W rywalizacji dziewcząt Klaudia Lis w skoku wzwyż uzyskała 150 cm,  co w końcowej klasyfikacji dało jej 14 pozycję. W biegu na 400 m startowali Tomasz Turski oraz Aleksander Turek, zajmując odpowiednio 20. i 23. lokatę.

  • KR
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły