Szczęśliwy finał poszukiwań

23.06.2019

Szczęśliwy finał poszukiwań

Sukcesem zakończyły się poszukiwania niepełnosprawnego 30-latka. Mężczyzna w drodze do ośrodka, w którym na stałe mieszka, wysiadł z samochodu swojej matki i uciekł w nieznanym kierunku. Sytuacja była bardzo niebezpieczna. Mężczyzna jest bowiem chory i nieporadny. Ostatecznie, po kilkugodzinnych poszukiwaniach, zaginionego odnaleźli policjanci z drogówki z Myszkowa.

Z przekazanych policji informacji wynikało, że 30-letni mieszkaniec Tychów, podczas podróży z matką do ośrodka, w którym przebywał, wysiadł z samochodu by zapalić papierosa. Chwila nieuwagi matki sprawiła, że w momencie jej niepełnosprawny syn uciekł z miejsca postoju. Zrozpaczona kobieta powiadomiła policję. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. Do działań ruszyli policjanci z Myszkowa i Koziegłów, których wsparło kilkunastu mundurowych z katowickiego oddziału prewencji, przewodnik z psem tropiącym oraz grupa GOPR. Wszyscy przeszukiwali tereny leśne wokół drogi krajowej nr 1. Sytuacja była o tyle trudna, że mężczyzna wymaga opieki i nie potrafi samodzielnie odnaleźć się w terenie. Sprawdzono przydrożne zarośla, lasy, drogi. Na całe szczęście, po 3 godzinach intensywnych poszukiwań, patrol ruchu drogowego zauważył zaginionego w okolicy jednej ze stacji paliw przy DK1 oddalonej kilka kilometrów od miejsca zaginięcia. Z odnalezionym mężczyzną był bardzo utrudniony kontakt. Nie potrafił podać swojego imienia i nazwiska. Odnaleziony 30-latek został przekazany ratownikom medycznym, którzy zabrali go do szpitala.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły