Szczyt pielgrzymkowy bez poważniejszych incydentów

16.08.2018

Szczyt pielgrzymkowy bez poważniejszych incydentów

Częstochowscy strażnicy miejscy 14 i 15 sierpnia zabezpieczali szczyt pielgrzymkowy. Uroczystości na Jasnej Górze odbyły się bez poważniejszych incydentów.

Przez dwa ostatnie dni szczytu pielgrzymkowego, 14 i 15 sierpnia dyżurni częstochowskiej straży miejskiej odebrali 122 zgłoszenia z wnioskami o interwencję. Najwięcej zdarzeń dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach publicznych i zakłócania spokoju i porządku publicznego. Łącznie przez dwa dni było 54 tego typu zgłoszeń. W zapewnieniu spokoju i porządku publicznego pomagały też kamery miejskiego monitoringu. – Pracownicy częstochowskiej straży miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu przeprowadzili we wtorek i w środę 11 obserwacji, które wymagały interwencji służb. 10 „monitoringowych” interwencji przeprowadzili strażnicy miejscy. Jedną interwencję przekazano do realizacji innej służbie – informuje Artur Kucharski, rzecznik prasowy straży miejskiej.

Również w środę częstochowska Straż Miejska nie odnotowała poważniejszych telefonicznych zgłoszeń. Od rana do zakończenia mszy św. na Jasnej Górze częstochowscy strażnicy miejscy patrolowali rejon Parków Staszica i 3-go Maja, al. Sienkiewicza, Pasaż Bareły oraz Al. NMP, dworce PKJP i PKS i centrum miasta. Obyło się bez poważniejszych incydentów.

Drugi sierpniowy „szczyt pielgrzymkowy” planowany jest na 26 sierpnia.

  • kg
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły