Szkolą siatkarzy dla AZS-u Częstochowa

24.11.2017

Szkolą siatkarzy dla AZS-u Częstochowa

Działacze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Częstochowska Siatkówka”, którzy prowadzą klub Eco Team AZS 2020 podpisali w miniony piątek porozumienie o współpracy z włodarzami I-ligowego AZS-u Częstochowa.

– Z ogromnymi nadziejami podchodzimy do tego porozumienia – mówił Kamil Filipski, prezes AZS-u Częstochowa. – Mamy nadzieję, że młodzież z Eco Team AZS 2020 będzie grać jak najlepiej i zdobywać medale, a najlepsi siatkarze będą zasilać AZS Częstochowa.

Podczas spotkania działacze Eco Team AZS 2020 zaprezentowali też szerzej swojego nowego sponsora: częstochowską firmę Eco Team oraz nowe koszulki zawodników.

– Dzięki temu będziemy promować lokalny biznes. Ale nie zapominamy też o innych częstochowskich sponsorach, m.in. innymi o firmach Wulkan, Ragnar Cars, Halplast, Flyspot czy Urzędzie Miasta Częstochowy – wymienił Wojciech Pudo, prezes SKF “Częstochowska Siatkówka”.

Trwają rozgrywki w I lidze śląskiej mężczyzn (dawna III liga) oraz w rozgrywkach młodzieżowych. We wszystkich kategoriach Eco Team AZS 2020 Częstochowa ma swoje drużyny. W I lidze śląskiej drużyna prowadzona przez Wojciecha Pudo po 8. kolejkach ma na koncie 14 punktów i zajmuje wysokie 3. miejsce. W rozgrywkach juniorów klub wystawił dwa zespoły. W najsilniejszej grupie Eco Team AZS 2020 po sześciu  meczach są na 3. miejscu. Druga drużyna juniorów Eco Team AZS 2020 po pięciu  spotkaniach zajmuje 2. miejsce w swojej grupie. W kategorii kadetów Eco Team AZS 2020 po pięciu meczach plasuje się na 3. miejscu. Klub wystawił też swój zespół w kategorii młodzików.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie wszystkie drużyny młodzieżowe AZS 2020 Częstochowa zdobyły medale w rozgrywkach mistrzostw województwa śląskiego (złoto i dwa razy srebro) i awansowały do mistrzostw Polski. Kadeci AZS-u 2020 Częstochowa wywalczyli w Olecku złote medale i mistrzostwo Polski. Eco Team AZS 2020 ma też swoich siatkarzy w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale, którzy zasilą zespół podczas finałów mistrzostw województwa śląskiego.

Eco Team AZS 2020 Częstochowa to jeden z najlepszych siatkarskich młodzieżowych klubów w województwie śląskim, a także w Polsce. W tym sezonie młodzi siatkarze AZS 2020 Częstochowa będą bronić tytuł mistrzów Polski kadetów.

– Cieszymy się, że dobra opinia o naszym klubie idzie w Polskę i zgłaszają się do nas utalentowani zawodnicy z kraju. Celem naszego stowarzyszenia jest to, aby dostarczać wyszkolonych zawodników do AZS-u Częstochowa. Dziękuję moim poprzednikom, którzy stworzyli stowarzyszenie i powierzyli nam kontynuację. W tym sezonie też będziemy walczyć o medale – zapowiada Pudo.

  • KR

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W Częstochowie o fotel prezydenta ubiegać się będzie sześciu kandydatów. Na kogo zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 15 października.

Na kogo zamierzacie oddać swój głos?

  • Krzysztof Matyjaszczyk (48%, Razem 427)
  • Tomasz Jaskóła (24%, Razem 218)
  • Artur Warzocha (11%, Razem 98)
  • Marcin Maranda (8%, Razem 72)
  • Martin Saczek (8%, Razem 71)
  • Jacek Krawczyk (1%, Razem 9)
Razem: 895

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły