Szosowe Mistrzostwa Polski: częstochowscy policjanci z medalami

19.09.2018

Policjanci z Częstochowy stanęli na podium Górskich Szosowych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych. Asp. Katarzyna Bachniak zajęła I miejsce, a mł. asp. Piotr Ścigała III miejsce. Funkcjonariuszom przyszło rywalizować z przedstawicielami służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej, służby leśnej i wojska.

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski odbyły się 16 września br. w powiecie jeleniogórskim. Na starcie zmagań o tytuł najlepszego kolarza wśród mundurowych stanęło przeszło 120 uczestników. Panie miały do pokonania ponad 33 km, a mężczyźni 63 km trudnej trasy. To prawdziwy wyścig z wymogami, wymagający solidnego przygotowania.

Asp. Katarzyna Bachniak udowodniła jednak, że solidna praca i stałe dążenie do bycia jeszcze lepszym opłaciło się. Funkcjonariuszka jako pierwsza pokonała linię mety, zdobywając złoty medal i puchar. Policjantka przyznała się, że nie było łatwo sięgnąć po zwycięstwo i z pewnością nie poradziłaby sobie tak dobrze bez pomocy podczas treningów zawodowego kolarza Krzysztofa Mermera.

III miejsce w kategorii mężczyzn zajął natomiast mł. asp. Piotr Ścigała z komisariatu w Kłomnicach, który również od lat trenuje kolarstwo i wielokrotnie brał udział w różnych ogólnopolskich zawodach, zajmując wysokie miejsca.