Szybki Strzał Siudyma

31.05.2019

Szybki Strzał Siudyma

Kolejna odsłona comiesięcznej kickboxerskiej imprezy Quick Shot Kickboxing League zaskoczyła systematycznie podnoszącym się poziomem sportowym młodych wychowanków – bowiem ze swojego pierwszego Pucharu Polski przywieźli ostatnio 3 medale, wystawiając w barwach klubu aż 6 zawodników. Ponadto zaskoczyła również wizyta niezwykłego gościa – Marka Siudyma, który jest żywą ikoną polskiej kinematografii oraz sceny teatralnej, a także ogromnym pasjonatem sportu.

Marek Siudym znany jest choćby ze słynnych Zamienników, Misia czy Kabaretu Olgi Lipińskiej. Obok jego największej miłości jaką jest jeździectwo, nie sposób nie wyróżnić boksu a ostatnio również kickboxingu. – Obejrzałem sparringi prowadzone przez Łukasza i byłem pod wrażeniem, nie tylko umiejętnościami jego uczniów, ale i ich podejściem do tego sportu. Jako człowiek, który wprawdzie z niewielkimi przerwami zajmuje się pracą trenerską (jeździectwo) od 1978 roku, patrzę na takie zdarzenia z nieco innej strony. Patrzę na relacje trener – zawodnik, na atmosferę wszystkiego, co dzieje się poza ringiem, na dopracowanie w najdrobniejszych szczegółach całej imprezy. Pomysł urządzania sparringów raz w miesiącu w realiach zawodów z pełnymi procedurami jest wart naśladowania przez wszystkich doświadczonych trenerów. To nieoceniona nauka dla przyszłych zawodników. Mógłbym wypowiadać się na ten temat więcej, ale to temat na większą dyskusję. Jeszcze jedno. Działalność Łukasza ma jeszcze jeden aspekt… może najważniejszy – wychowawczy. W takim miejscu jak jego klub kształtują się postawy życiowe, system wartości, charaktery… Najcenniejszy podarunek na życie. Poznaliśmy się przy wspólnym filmie i od razu było nam „po drodze”. Brawo Łukasz! Macie we mnie wiernego kibica – mówi Marek Siudym i dodaje -Przypomniało mi się co kiedyś powiedziała Iwona Guzowska. Osoba , którą znam, lubię i cenię. „Żeby być mistrzem trzeba mieć spokojne sumienie i czyste serce” . Piękne, mądre i prawdziwe słowa. Warto o tym przypominać.

Pan Marek niedawno zakończył pracę nad pierwszym sportowym dramatem o tematyce kickboxingu, gdzie u jego boku zobaczymy między innymi znaną wszystkim Ewę Kasprzyk oraz Łukasza Wabnic, obecnie prezesa oraz trenera częstochowskiego klubu Quick Shot Kickboxing oraz członka zarządu Polskiego Związku Kickboxingu, który osobiście przekonał produkcję filmu, by zrezygnowali z tematyki boksu na rzecz uprawianej przez niego dyscypliny.

– Jestem dumny. Z zakończonego z Markiem projektu filmowego, z tego, że Klub przyciąga do Częstochowy tak znakomitych gości oraz, że wprowadzana przeze mnie metodyka treningowa i sposób, w jaki budujemy klub rozwija naszych uczniów tak szybko i wszechstronnie. Widzimy, że z dnia na dzień stają się nie tylko lepszymi zawodnikami, ale przede wszystkim, ludźmi. Jestem wdzięczny, że moja wiedza trenerska podparta jest naukami wybitnych trenerów Kadr narodowych kickboxingu, Radosława Laskowskiego, Tomasza Skrzypka, którzy od lat odpowiadają za to, że Polska jest światową potęgą tej pięknej dyscypliny. Uczestniczyłem w treningach kickboxingu na całym świecie, obserwowałem zajęcia prowadzone przez prezesa Polskiego Związku Kickboxingu, Piotra Siegoczyńskiego. Jestem szczęśliwy, że najlepsze światowe metody treningowe mam okazję wprowadzić właśnie wśród częstochowskiej młodzieży z rewelacyjnym skutkiem – mówi prezes Quick Shot Kickboxing, Łukasz Wabnic. – Tempo rozwoju klubu jest ogromne, naszym następnym krokiem będzie pozyskanie sponsora strategicznego. Następna odsłona Quick Shot Kickboxing League będzie równie emocjonująca i mamy nadzieję na kolejnych gości. Zapraszamy wszystkich już 22 czerwca o godzinie 10:00 na Jesienną 42 w Częstochowie. Chętnych do uczestnictwa w zajęciach zapraszamy na nowy nabór we wrześniu. Wszelkie informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.quickshot.com.pl

 

Foto: Leon Szkiel

  • opr. Paula Nogaj
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły