“Tajemniczy ogród” powraca po przerwie

31.08.2018

“Tajemniczy ogród” powraca po przerwie

Na deski częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza powraca spektakl „Tajemniczy ogród”, którego scenariusz oparty jest na kanwie jednej z najpiękniejszych powieści wszech czasów. W roli Archibalda Cravena, wuja głównej bohaterki, zobaczymy Marka Ślosarskiego.

Dzieło angielskiej powieściopisarki było wielokrotnie wystawiane  na deskach teatralnych, a także doczekało się realizacji filmowej. Opowieść Frances Hodgson Burnett’s ukazuje losy rozpieszczonej sieroty, Mary Lennox, która po śmierci rodziców zamieszkała u bogatego, ale pełnego goryczy, zdziwaczałego wuja. Jeszcze dziwniejszy jest jego dom, w którym często rozlega się czyjś płacz i znajdujący się w pobliżu domu ogród, do którego nikomu nie wolno wchodzić. Mary postanawia jednak odkryć przyczynę płaczu i dostać się do wnętrza tajemniczego ogrodu… Za sprawą spektaklu wyruszamy w muzyczną podróż opowiadającą o wzruszającej mocy przyjaźni, a także wszechpotężnej sile natury i przyrody. Spektakl w wykonaniu częstochowskich aktorów z gościnnym udziałem Marka Ślosarskiego będzie mieli okazję zobaczyć kilkukrotnie. Pierwszy zaplanowano na 7 września na godzinę 18.00. Będzie to spektakl rodzinny.

„Tajemniczy ogród”

reżyseria – Cezary Domagała, scenografia – Bożena Pędziwiatr, kierownictwo muzyczne – Tomasz Bajerski, choreografia – Tomasz Tworkowski, przygotowanie wokalne – Marzena Lamch Łoniewska

Obsada:

Mary Lennox – Sylwia Warmus

Marta – Teresa Dzielska

Pani Medlock – Małgorzata Marciniak

Colin Creven – Sebastian Banaszczyk

Archibald Craven – Marek Ślosarski

Dick Sowerby – Bartosz Kopeć

Ben Weatherstaff – Antoni Rot

Czas trwania: 120 minut z przerwą

Spektakle: 07, 27 września oraz 02, 03, 04 i 05 października

Spektakl rodzinny 07 września (piątek), godz.18.00

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły