fotograf ślubny częstochowa
“Tajemniczy ogród” powraca po przerwie

31.08.2018

“Tajemniczy ogród” powraca po przerwie

Na deski częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza powraca spektakl „Tajemniczy ogród”, którego scenariusz oparty jest na kanwie jednej z najpiękniejszych powieści wszech czasów. W roli Archibalda Cravena, wuja głównej bohaterki, zobaczymy Marka Ślosarskiego.

Dzieło angielskiej powieściopisarki było wielokrotnie wystawiane  na deskach teatralnych, a także doczekało się realizacji filmowej. Opowieść Frances Hodgson Burnett’s ukazuje losy rozpieszczonej sieroty, Mary Lennox, która po śmierci rodziców zamieszkała u bogatego, ale pełnego goryczy, zdziwaczałego wuja. Jeszcze dziwniejszy jest jego dom, w którym często rozlega się czyjś płacz i znajdujący się w pobliżu domu ogród, do którego nikomu nie wolno wchodzić. Mary postanawia jednak odkryć przyczynę płaczu i dostać się do wnętrza tajemniczego ogrodu… Za sprawą spektaklu wyruszamy w muzyczną podróż opowiadającą o wzruszającej mocy przyjaźni, a także wszechpotężnej sile natury i przyrody. Spektakl w wykonaniu częstochowskich aktorów z gościnnym udziałem Marka Ślosarskiego będzie mieli okazję zobaczyć kilkukrotnie. Pierwszy zaplanowano na 7 września na godzinę 18.00. Będzie to spektakl rodzinny.

„Tajemniczy ogród”

reżyseria – Cezary Domagała, scenografia – Bożena Pędziwiatr, kierownictwo muzyczne – Tomasz Bajerski, choreografia – Tomasz Tworkowski, przygotowanie wokalne – Marzena Lamch Łoniewska

Obsada:

Mary Lennox – Sylwia Warmus

Marta – Teresa Dzielska

Pani Medlock – Małgorzata Marciniak

Colin Creven – Sebastian Banaszczyk

Archibald Craven – Marek Ślosarski

Dick Sowerby – Bartosz Kopeć

Ben Weatherstaff – Antoni Rot

Czas trwania: 120 minut z przerwą

Spektakle: 07, 27 września oraz 02, 03, 04 i 05 października

Spektakl rodzinny 07 września (piątek), godz.18.00

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły