Tanie zwiedzanie – Muzeum Częstochowskie zaprasza

23.11.2022

Tanie zwiedzanie – Muzeum Częstochowskie zaprasza

Do ogólnopolskiej akcji ,,Polska Zobacz Więcej – Weekend za pół ceny” dołączyło Muzeum Częstochowskie. Inicjatywa ma na celu zachęcić do korzystania z lokalnych atrakcji poza sezonem.

Kampania jest organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i Polską Organizację Turystyczną. W akcji biorą udział instytucje kultury, restauracje czy hotele, oferując swoim odbiorcom usługi w bardziej korzystnych cenach. Ma to zachęcić  do podróżowania osoby, które z różnych względów, także finansowych, nie korzystały z ofert turystycznych czy aktywnego wypoczynku krajoznawczego.

Do akcji włączyło się Muzeum Częstochowskie. W najbliższy weekend będzie można zwiedzić prawie wszystkie obiekty (oprócz Starego Ratusza) w promocyjnej cenie.
W sobotę 26 listopada, w Galerii Dobrej Sztuki (al. NMP 47) odbędzie się zwiedzanie kuratorskie z Katarzyną Sucharkiewicz.  Chętni będą mogli skorzystać z oprowadzania po wystawie „Sztuka Polska IX i XX wieku”. Spotkanie pod hasłem Ewolucja czy Rewolucja zaplanowano na 16.00.

  • opr. NL
Najnowsze artykuły