Tereny zielone pod obserwacją

26.10.2018

Tereny zielone pod obserwacją

Częstochowska straż miejska rozpoczęła monitorowanie terenów zielonych. Zainstalowane kamery namierzyły między innymi osoby nielegalnie wyrzucające śmieci.

Częstochowska straż miejska otrzymała kamery leśne zakupione przez Wydział Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa Urzędu Miasta. Tylko w ciągu kilku dni funkcjonariusze, dzięki nowym urządzeniom, podjęli już 36 skutecznych interwencji. – Urządzenia mają za zadanie ujawniać osoby, które do kontenerów na odpady zielone wrzucają inne śmieci lub pozostawiają te śmieci przy kontenerach. Zaśmiecanie miejsc ogólnodostępnych jest zabronione – przypomina Artur Kucharski, rzecznik straży miejskiej. Mieszkańcy często informują funkcjonariuszy, że przy kontenerach tworzą się dzikie wysypiska śmieci. Dlatego, aby nie dochodziło do takich sytuacji, kamery będą trwale wykorzystywane w pracy strażników.

Częstochowska straż miejska przypomina, że do kontenerów na odpady zielone można wrzucać między innymi trawę, liście, kwiaty, ścięte łodygi, drobne gałęzie. – Wrzucanie do kontenera na odpady zielone innych odpadów lub pozostawianie śmieci przy kontenerze jest zabronione. Nie powinniśmy również pozostawiać odpadów zielonych np. liści w workach przy ulicznych koszach na śmieci – wyjaśnia Artur Kucharski.

Kamery leśne będą również wykorzystywane w różnych miejscach Częstochowy do ujawniania osób tworzących nielegalne graffiti czy też innych wandali.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły