Terminy matur i egzaminów ósmoklasistów najprawdopodobniej niezmienione

09.04.2021

Terminy matur i egzaminów ósmoklasistów najprawdopodobniej niezmienione

Ostateczne decyzja w sprawie terminów egzaminów maturalnych i ósmoklasisty zostaną podane w przyszłym tygodniu. Najprawdopodobniej jednak – jak przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski – nie zostaną one zmienione.

Minister w piątek rano w RMF FM zapytany został o to, czy matury i egzaminy ósmoklasisty odbędą się w normalnych terminach, odpowiedział, że “najprawdopodobniej tak, ale tutaj przeciągnę tę decyzję na przyszły tydzień, bo chcę zobaczyć, jak będzie wyglądała ta sytuacja poświąteczna”.

Dodał, że to pytanie skierowane jest “przede wszystkim do ministra Czarnka”, ale – jak zaznaczył – ściśle z nim współpracuje. – Będziemy robili wszystko, by to odbyło się w normalnych terminach – zapewnił.

Równocześnie minister zaznaczył, że priorytetem jest przywracanie edukacji. – Jeśli będzie tylko jakakolwiek przestrzeń – podkreślam jakakolwiek – to natychmiast przedszkola, klasy I-III, ale także możliwość przeprowadzenia egzaminów będą przywracane. Będziemy robili wszystko, by te egzaminy się odbyły – powiedział.

Zgodnie z planem matura ma rozpocząć się 4 maja, a egzaminy ósmoklasisty przeprowadzane będą od 25 maja.

  • kg (na podstawie informacji PAP)
Najnowsze artykuły