To był najlepszy rok w historii częstochowskiej piłki nożnej

31.12.2021

To był najlepszy rok w historii częstochowskiej piłki nożnej

Koniec roku to czas podsumowań. Pod względem sportowym, a konkretnie piłkarskim, był to najlepszy rok w historii naszego miasta. Raków Częstochowa został wicemistrzem Polski i zdobył dwa trofea, a Skra awansowała na zaplecze PKO Ekstraklasy.

Rzadko zdarza się, aby w jednym roku kluby z jednego miasta notowały historyczne rezultaty. Tak zdarzyło się w 2021 roku w Częstochowie. Minione 12 miesięcy to zdecydowanie najlepszy rok w historii częstochowskiej piłki nożnej.

Od początku roku na ustach całej sportowej Polski był Raków Częstochowa. Drużyna Marka Papszuna w drugim sezonie po awansie do PKO Ekstraklasy, w efektowny sposób zdobyła Puchar Polski i wicemistrzostwo Polski. Ale po udanym sezonie Raków nie zamierzał zwalniać tempa.

Częstochowianie najpierw sięgnęli po Superpuchar Polski, później dobrze spisali się w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy, w których wyeliminowali Rubin Kazań i postawili się belgijskiemu KAA Gent, a rok zakończyli na trzecim miejscu w tabeli. Raków to poważny kandydat do ponownej gry w europejskich pucharach, a nasza drużyna może wciąż marzyć o mistrzostwie Polski. Raków był drużyną, która w 2021 roku zdobył najwięcej punktów w PKO Ekstraklasie.

Nieco w cieniu Rakowa, który zanotował najlepszy sezon i rok w historii, wielkiej rzeczy dokonała Skra Częstochowa, która jest drużyną bez stadionu na miarę gry drużyny. Skra najpierw w barażach awansowała do pierwszej ligi, a w niej jesienią, mimo że nie zagrała w Częstochowie ani jednego meczu, radziła sobie przyzwoicie i ma duże szanse na utrzymanie.

Problemem jest brak stadionu, co może sprawić, że częstochowianie zostaną zdegradowani z powodów regulaminowych. Bądźmy jednak dobrej myśli i miejmy nadzieję, że w przyszłym roku kibice piłkarscy z Częstochowy będą nadal mieli wielkie powody do radości.

Fot. Grzegorz Misiak

  • BM
Najnowsze artykuły