13.03.2018

Tradycyjny bieg coraz bliżej

Ta impreza na stałe wpisała się w kalendarze wszystkich częstochowskich miłośników biegania. 7 kwietnia w naszym mieście odbędzie się dziesiąta edycja Biegu Częstochowskiego. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa.

Bieg rozpocznie się o godzinie 15.30. Zawodnicy wystartują z III alei. Do pokonania będzie dziesięciokilometrowa trasa posiadająca atest PZLA. – Trasa biegu jest zaprojektowana tak, by pokazać im różne najciekawsze miejsca naszego miasta. Nie zabraknie pętli dookoła Jasnej Góry, która obfituje w wymagające podbiegi, i czyni Bieg Częstochowskim wyjątkowym – zapewniają organizatorzy wydarzenia. – Bieg Częstochowski jest organizowany dla biegaczy przez biegaczy. Poziom organizacyjny imprezy co roku jest wysoko oceniany przez uczestników. Wyrazem tego są liczne wyróżnienia przyznawane imprezie i wysoka frekwencja – rok temu wystartowało ponad 1000 biegaczy! – zaznaczają.

Celem biegu jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i aktywności ruchowej, promocja miasta oraz integracja środowiska biegaczy.

Więcej na temat Biegu Częstochowskiego oraz zapisów znajdziemy na:

http://www.zabiegani.czest.pl/10-bieg-czestochowski-2018

https://www.facebook.com/czestochowarun/

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły