30.04.2018

„Trafił” w nietrzeźwego kierowcę

Policjanci z kłobuckiej drogówki obsługiwali nietypową kolizję, do której doszło na ul. Wieluńskiej w Popowie. Z ustaleń policjantów wynikało, że 22-letni kierowca fiata za szybko wjechał w zakręt, po czym stracił panowanie nad seicento i uderzył w jadącego z przeciwka dostawczego volkswagena. Na skutek zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń, jednak podczas badania stanu trzeźwości “pokrzywdzonego” okazało się, że ten miał w organizmie ponad promil alkoholu.
Bardzo często zdarzają się sytuacje, w których dzięki zgłoszeniom i pomocy mieszkańców policjanci zatrzymują nietrzeźwych kierowców. Tym razem pijany kierowca dostawczego volkswagena „wpadł” w ręce stróżów prawa przy udziale 22-letniego kierowcy fiata. Cała sytuacja rozegrała się jednak w zupełnie innych okolicznościach.

Oficer dyżurny wysłał mundurowych z kłobuckiej drogówki do obsługi kolizji na ul. Wieluńskiej w Popowie. Z ustaleń policjantów wynikało, że młody kierowca seicento za szybko wjechał w zakręt, po czym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącego z przeciwka dostawczego volkswagena. Na skutek zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń, jednak podczas badania stanu trzeźwości „pokrzywdzonego” okazało się, że 33-letni kierowca transportera miał w organizmie ponad promil alkoholu. Oboje kierujący biorący udział w zdarzeniu są mieszkańcami powiatu pajęczańskiego.

Sprawca kolizji został na miejscu ukarany mandatem karnym, jednak można powiedzieć, że dla niego sprawa zakończyła się na miejscu. W zupełnie innej sytuacji znalazł się nietrzeźwy kierowca busa, który już stracił prawo jazdy, a teraz musi liczyć się z policyjnymi zarzutami i surowymi konsekwencjami: wysoką grzywną, orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów a nawet pobytem w więzieniu. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły