Tragiczny wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Pielgrzymka wyjechała wczoraj z Częstochowy. Nie żyje 11 osób, jest wielu rannych

06.08.2022

Tragiczny wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Pielgrzymka wyjechała wczoraj z Częstochowy. Nie żyje 11 osób, jest wielu rannych

Dziś rano w Chorwacji doszło do tragicznego wypadku polskiego autokaru, który wyruszył wczoraj z Częstochowy do Medjugorje. Zginęło 11 osób, a 34 zostały ranne i są hospitalizowane. Na pokładzie znajdowało się 2 kierowców i 42 osoby, biorące udział w zorganizowanej przez Biuro Bractwa św. Józefa pielgrzymce.

Jak poinformowało MSZ pasażerami autokaru były głównie osoby pochodzące z Sokołowa, Konina i Jedlni. Do wypadku doszło około godziny 5:40 na autostradzie A4 w kierunku Zagrzebia. Autokar zjechał z drogi i przewrócił się do rowu przy autostradzie.

– Polskie służby konsularne są na miejscu i udzielają niezbędnej pomocy. Do Chorwacji na polecenie Premiera RP Mateusza Morawieckiego i Ministra Spraw Zagranicznych Zbigniewa Raua udają się dzisiaj Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz Wiceminister Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz, a także medycy i psychologowie z Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej. Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię + 385 148 99 414, pod którą członkowie rodzin poszkodowanych mogą uzyskać informacje – poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Prezydent RP Andrzej Duda zapewnił, że we współpracy z chorwackimi służbami ratowniczymi i władzami podejmowane są wszelkie możliwe działania, aby pomóc naszym rodakom na miejscu zdarzenia. Prezydent złożył także kondolencje rodzinom ofiar.

 

  • pn
Najnowsze artykuły