Tragiczny wypadek w Koniecpolu

06.04.2020

Tragiczny wypadek w Koniecpolu

24-letni kierowca nie żyje – to tragiczny efekt wypadku, do którego doszło w Koniecpolu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że młody mężczyzna na prostym odcinku drogi – z nieustalonych przyczyn – stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Następnie dachował i uderzył w betonowy słup. Pojazd, którym jechał, nie miał ważnego przeglądu technicznego ani ubezpieczenia.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór (4.04.) w Koniecpolu przy ul. Armii Krajowej. 24-latek siedział za kierownicą hondy. W pewnym momencie na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Następnie dachował i uderzył w betonowy słup. Życia mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci ustalili, że pojazd, którym kierował 24-latek nie miał ważnego przeglądu technicznego ani ubezpieczenia. Kryminalni z Częstochowy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają, jak doszło do tego tragicznego zdarzenia.

Panujące w ostatnich dniach dobre warunki atmosferyczne zdecydowanie poprawiają komfort jazdy kierowców, niestety w wielu przypadkach powodują też zmniejszenie ostrożności i zwiększenie prędkości ponad dopuszczalną, dlatego funkcjonariusze apelują o ostrożną jazdę, przestrzeganie przepisów oraz rozsądek na drodze. Przed podróżą należy sprawdzić również stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie i poziom płynów eksploatacyjnych.

  • Katarzyna Gwara
Najnowsze artykuły