03.10.2017

Tragiczny wypadek w powiecie kłobuckim. Nie żyje motocyklista

25-letni motocyklista nie żyje – to efekt tragicznego wypadku, do którego doszło między Wręczycą Wielką a Kaleją. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący jednośladem, podczas wyprzedzania, uderzył w osobowego peugeota, który skręcał w lewo na leśny parking.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (1.10.) około godziny 13.00 na drodze pomiędzy Wręczycą Wielką i Kaleją. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 25-letni motocyklista, podczas wyprzedzania, uderzył w osobowego peugeota, który skręcał w lewo na leśny parking. Młody mężczyzna zginął na miejscu.  67-letni mężczyzna, który siedział za kierownicą samochodu w chwili zdarzenia był trzeźwy. Zarówno motocyklista jak i kierowca peugeota byli mieszkańcami Częstochowy.

Podczas obsługi zdarzenia, w obecności prokuratora, oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki. Ponadto tragiczne zdarzenie będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu. Szczegółowe okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Kłobucka i częstochowska prokuratura.

Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

  • kg
  • zdj.KPP Kłobuck
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły