Trener Marek Papszun: Nie jesteśmy faworytem, ale będziemy walczyć w tym i następnym meczu, aby awansować do fazy grupowej.

18.08.2022

Trener Marek Papszun: Nie jesteśmy faworytem, ale będziemy walczyć w tym i następnym meczu, aby awansować do fazy grupowej.

Już dziś w Częstochowie wielkie sportowe emocje. Na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 Raków Częstochowa podejmie Slavię Praga w ramach pierwszego meczu IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. – Nie jesteśmy faworytem, ale będziemy walczyć w tym i następnym meczu, aby awansować do fazy grupowej. – zapewniał na przedmeczowej konferencji prasowej trener Marek Papszun.

– Przed nami starcie z renomowanym przeciwnikiem, który ostatnio ma mocną historię w europejskich pucharach i na pewno będzie trudnym rywalem. Nie mamy jednak nic do stracenia. Nie jesteśmy faworytem, ale będziemy walczyć w tym i następnym meczu, aby awansować do fazy grupowej. Byłby to olbrzymi sukces dla klubu, miasta i taki cel nam przyświeca – powiedział podczas przedmeczowej konferencji trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun.

Częstochowski klub przypomina, że na czwartkowy mecz ze Slavią Praga warto wybrać się wcześniej, ponieważ dla kibiców już od godziny 15:00 dostępna będzie strefa FanZone połączona z miasteczkiem forBET. – W strefie FanZone każdy znajdzie coś dla siebie. Dla kibiców na chwilę relaksu przed meczowymi emocjami czekać będą leżaki, a także punkt gastronomiczny, w którym dostępny będzie między innymi grill, lody, przekąski dla dzieci, a także piwo. W miasteczku forBET na kibiców czekać będzie między innymi specjalna bramka celnościowa, piłkarzyki, stanowiska do gry FIFA, konkursy oraz wiele gadżetów naszego sponsora. Gościem specjalnym będzie jeden z naszych zawodników. W tym samym czasie odbywać się będzie malowanie twarzy oraz modelowanie balonów – informuje klub i zachęca do przyjścia wcześniej, aby uniknąć kolejek przed samym meczem. Początek spotkania o godz. 18:00.

Foto: Jakub Ziemianin / Raków Częstochowa.

  • pn
Najnowsze artykuły