Trwa akcja crowdfundingowa Skry. Pomóż zawodnikom wrócić na stadion!

17.11.2022

Trwa akcja crowdfundingowa Skry. Pomóż zawodnikom wrócić na stadion!

Skra Częstochowa walczy o powrót na własne boisko. Klub rozpoczął akcję crowdfundingową, dzięki której będzie mógł dokończyć modernizację stadionu przy ulicy Loretańskiej. Wszyscy kibice mogą stać się akcjonariuszami pierwszoligowej drużyny.

W zeszłym tygodniu Skra Częstochowa zaczęła zbierać finanse, wykorzystując metodę crowdfundingową. Od wyników działań zależy, czy piłkarze wrócą na boisko przy ul. Loretańskiej.

Crowdfunding polega na finansowaniu społecznym. Każdy, kto ma ochotę włączyć się w finansową pomoc dla klubu może zostać inwestorem. Klub oferuje szereg benefitów w zamian za przekazane środki. Między innymi dostęp do zamkniętej grupy inwestorów, karnet na pierwszy pełny sezon Skry na „Lorecie”, miejsce na pamiątkowej tablicy dla akcjonariuszy czy możliwość obserwowania zamkniętego treningu pierwszej drużyny. Ponadto, część akcji spółki zostaje przekazana kibicom.

– Nie gra się łatwo półtorej roku na wyjeździe, nie gra się łatwo dwa miesiące bez swojej szatni, swojego budynku klubowego – tłumaczył na konferencji prasowej po ostatnim meczu tegorocznej rundy jesiennej, trener Jakub Dziółka. – Dzisiaj wyjeżdżaliśmy spod Loretańskiej i koparki pracowały na to, żebyśmy wiosną wrócili do Częstochowy. Widzę, że prezesi bardzo ciężko na to pracują – zakończył szkoleniowiec, wyrażając zrozumienie dla obecnej sytuacji.

Efekt zbierania finansów wpłynie na to, czy piłkarze pierwszej drużyny Fortuna 1 Liga), zespołu kobiet (Pierwsza Liga Piłkarska Kobiet), a także dzieci trenujące w szeregach akademii Skry Częstochową będą mogły wrócić do treningów na boisku przy ul.Loretańskiej. -Zarząd Skry wpadł na niecodzienny pomysł – uruchomił emisję akcji, na wzór przedsięwzięcia zorganizowanego nie tak dawno temu przez Wisłę Kraków. Zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorcy, którzy zdecydują się zainwestować w Skrę nie tylko dołożą swoją cegiełkę do budowy trybun oraz rozbudowy infrastruktury około stadionowej, ale również otrzymają od klubu szereg benefitów- informuje rzecznik prasowy Skry, Daniel Flak. O szczegółach akcji można więcej dowiedzieć się śledząc media społecznościowe Skry Częstochowa oraz odwiedzając witrynę emisji: emisja.ks-skra.pl.

  • Natalia Lewandowska
Najnowsze artykuły