Trwa akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

29.11.2021

Trwa akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

Częstochowska policja rokrocznie prowadzi akcję „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. To bardzo ważna kwestia szczególnie jesienią – wtedy bowiem pogarsza się widoczność, więc światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. Jeszcze 6 i 20 listopada, a także 4 grudnia kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na wybranych stacjach kontroli pojazdów.

– W okresie jesiennym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne, prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia. Między innymi pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Z uwagi na to, iż prawidłowe działanie świateł wymaga profesjonalnej oceny, w ramach kampanii odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, na których kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł w swoich pojazdach – informuje KMP w Częstochowie. Przedstawiamy listę stacji diagnostycznych na terenie Częstochowy, w których będzie można sprawdzić bezpłatnie stan techniczny swojego pojazdu:

przy ulicy Sikorskiego 82/89 (przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej) w godzinach 8.00 – 18.00,
alei Niepodległości 30 (Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne) w godzinach 8.00 – 13.00
przy ulicy Kisielewskiego (obok centrum handlowego M1) w godzinach 8.00 – 20.00
przy ulicy Drogowców 36 (za dawnym centrum handlowym Tesco przy DK-91).

Pełny wykaz stacji dostępny jest w załączniku poniżej lub na stronie internetowej policja.pl, dlakierowcow.policja.pl, na stronach jednostek terenowych Policji oraz na stronie yanosik.pl/dobre-swiatla.

  • pn
Najnowsze artykuły