Trwają działania “NURD”

01.10.2018

Trwają działania “NURD”

Już od godziny rana trwają działania “NURD” prowadzone przez policjantów z częstochowskiej drogówki. Są one związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci zwracają szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia, które mogą zagrażać bezpieczeństwu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

Akcja prowadzona jest od godziny 06:00 i zostanie zakończona o 22:00. Działania policyjne “NURD” mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenia pieszych w ruchu drogowym. W ramach ogólnokrajowej akcji stróże prawa zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się czy piesi, rowerzyści i motorowerzyści sami nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni pamiętać, że pojazdu nie da się zatrzymać w miejscu. Wchodząc na jezdnię tuż przed nadjeżdżającym pojazdem stwarzają dla siebie ogromne zagrożenie. Bardzo niebezpieczne jest też przejeżdżanie rowerem po przejściu dla pieszych. Pieszy i rowerzysta w zderzeniu z samochodem mają małe szanse na “wyjście z tego cało”. Policjanci przypominają także o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym od zmierzchu do świtu.

źródło i zdjęcie: KMP w Częstochowie

  • pn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły