20.03.2018

Trzeci w regionie

Maciej Mikołajczyk – uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej w Kusiętach zajął III miejsce w Międzypowiatowym Konkursie Historycznym „Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego”.

Do konkursu przygotował ucznia nauczyciel historii Szkoły Podstawowej w Kusiętach, Marek Romański. Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa nr 9 w Częstochowie, Zespół Szkół nr 2 w Częstochowie, Muzeum Częstochowskie i Archiwum Państwowe w Częstochowie.

edycja konkursu odbywała się jak co roku pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Starosty Powiatu Częstochowskiego, Krzysztofa Smeli. W tym roku rywalizowało ponad 100 uczniów placówek oświatowych z Częstochowy oraz powiatów ościennych.
I etap konkursu odbył się 20 października 2017 r. w siedzibach szkół biorących udział w konkursie. II etap odbył się 15 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Częstochowie przy ulicy Sobieskiego. Finał odbył się 2 marca 2018 r. w ratuszu, obecnej siedzibie Muzeum Częstochowskiego. Składał się z części pisemnej oraz odpowiedzi ustnych 10 finalistów.

Przed finałem uczniowie uczestniczyli w warsztatach historycznych dotyczących  historii regionu bezpośrednio związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, organizowanych przez pracowników Muzeum Częstochowskiego oraz Archiwum Państwowego w Częstochowie.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły