Trzy zdarzenia drogowe na A1 w rejonie Woźnik w ciągu jednego dnia

21.01.2022

Trzy zdarzenia drogowe na A1 w rejonie Woźnik w ciągu jednego dnia

W ostatnich dniach warunki do jazdy znacznie się pogorszyły. Tylko w ciągu jednego dnia na drogach powiatu lublinieckiego doszło do 6 zdarzeń drogowych, w tym 3 na autostradzie A1 w rejonie Woźnik.

Najczęściej odnotowywano tzw. stłuczki. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej DW 906, w rejonie Strzebinia, gdzie kierująca seatem, na prostym odcinku drogi utraciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Zaraz po zdarzeniu siedząca za kierownicą 18-letnia mieszkanka powiatu myszkowskiego została przewieziona do szpitala w Częstochowie.

Policjanci apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. W trudnych, zimowych warunkach zawsze należy dostosować prędkość naszego pojazdu do sytuacji panującej na drodze. Pamiętajmy, że nawet jeśli jesteśmy pewni swoich umiejętności i możliwości pojazdu, to na swojej drodze możemy trafić na kierującego, który znacznie gorzej radzi sobie w zimowych warunkach. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, to fakt, że po zmianie taryfikatora mandatowego spowodowanie kolizji drogowej to bardzo kosztowne wykroczenie, nawet jeśli jego skutki wydają się niewielkie.

Przed wyjazdem należy również dobrze przygotować pojazd do drogi — nawet tej najkrótszej. Powinniśmy pamiętać o regularnym sprawdzaniu ciśnienia w oponach, czy prawidłowym ustawieniu świateł. Jeśli pojawią się opady śniegu, należy odśnieżyć samochód, szyby, światła oraz dach i maskę pojazdu. Jeśli szyby są zamarznięte, to również należy je właściwie oczyścić. Wyjechać odpowiednio wcześniej, tak aby nie było potrzeby spieszenia się i pokusy ryzykownych zachowań. Pamiętajmy, że od tych elementów zależy bezpieczeństwo nasze i innych.

  • kg
Najnowsze artykuły