Trzydniowe mikołajki w Galerii Jurajskiej

01.12.2018

Trzydniowe mikołajki w Galerii Jurajskiej

W tym roku w Częstochowie mikołajki potrwają nie 1, ale aż 3 dni. Wszystko za sprawą świątecznych atrakcji Galerii Jurajskiej. W ciągu 3 dni zabaw tradycyjnie nie zabraknie także spotkania ze św. Mikołajem!

 

Święta za pasem, zatem jeśli świętować, to już na całego! Tak też postanowiła zrobić Galeria Jurajska. Zamiast jednego dnia zabawy, centrum handlowe zorganizuje w tym roku aż 3-dniowe mikołajki, podczas których na dzieci będą czekać świąteczne animacje, słodkie upominki, a także sam św. Mikołaj.

 

Mikołajkowa zabawa rozpocznie się już 1 grudnia od warsztatów plastycznych, podczas których dzieci będą przyozdabiać mającą 2 m choinkę wykonaną z drzewa osikowego. Tego typu drzewko, w całości przybrane przez dzieci według ich pomysłów i fantazji, pierwszy raz stanie w centralnym punkcie Jurajskiej.

 

Oprócz tego, każdy maluch, który tego dnia odwiedzi galerię, będzie mógł pod okiem animatorów wykonać własne ozdoby, które zabierze do domu i powiesi na swojej choince, nad kominkiem lub w oknie. Nie zabraknie także części artystycznej.

 

Dzieci z częstochowskich przedszkoli zaprezentują się w swoich własnych, świątecznych widowiskach. 1 grudnia także po raz pierwszy pojawi się okazja, aby spotkać się w Galerii Jurajskiej ze św. Mikołajem.

 

– Mikołajki rozpoczynamy w tym roku zabawą, ale także warsztatami, które wprowadzą nas w klimat. Tego dnia także będzie powstawać nasza wyjątkowa, bo stworzona w całości przez dzieci, choinka. Drzewko towarzyszyć będzie nam do końca okresu świątecznego – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej.

 

Ze św. Mikołajem, a dokładnie z dwoma świętymi, będzie można spotkać się także 2 grudnia. Goście zza koła polarnego przez cały dzień będą rozdawać w galerii słodkości. Będzie również okazja do zrobienia sobie selfie i przekazania listy życzeń.

 

Po raz trzeci z Mikołajem w Jurajskiej będzie można spotkać się tradycyjnie 6 grudnia. W specjalnie stworzonej świątecznej strefie stanie olbrzymi tron, na którym w pełnej świątecznej krasie zasiądzie Mikołaj. Towarzyszyć będzie mu Śnieżynka.

 

Najmłodsi będą mogli przekazać Mikołajowi listy z życzeniami, natomiast rodzice będą mogli poprzez świętego przekazać prezent swoim pociechom. Nie zabraknie także okazji do zdjęć. Dzieci, które tego dnia odwiedzą Mikołaja otrzymają także słodkości.  Mikołaj będzie obecny w galerii od godz. 13 do 19.

 

Mikołajki mają nas nastroić na święta, dlatego w tym roku świętujemy aż 3 dni. W tym czasie zamienimy galerię w fabrykę św. Mikołaja, a także w jego siedzibę. To prawdziwa frajda dla dzieci, ale także szansa dla rodziców, aby pokazać dziecku magię świąt – mówi Dziubin-Łuszczyk.

  • oprac. Katarzyna Gwara
  • zdj. Galeria Jurajska
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły