Turniej gier planszowych w HSC

15.05.2022

Turniej gier planszowych w HSC

Nie lada gratka czeka wszystkich miłośników gier planszowych. W ostatni majowy weekend w Hali Sportowej w Częstochowie odbędzie się wyjątkowy turniej.

Rodzinny Festiwal Gier Planszowych „Zgrywus” odbędzie się 28 i 29 maja. Organizator zapowiada wstęp wolny dla wszystkich, którzy zechcą wziąć w nim udział.

Festiwal „Zgrywus” – w zamyśle organizatora – ma dołączyć do czołówki “planszówkowych” wydarzeń w kraju. Na podobne wydarzenia w innych dużych miastach (Katowicach, Warszawie, Gdańsku) ściągają gracze z całej Polski. Częstochowa – z racji dobrej lokalizacji – również ma szansę przyciągnąć amatorki i amatorów gier bez elektroniki z wielu zakątków kraju.

W Hali Sportowej na Zawodziu znajdziemy ogromną wypożyczalnię, a w niej około 400 gier! Znawcy „planszówek” zapewnią początkującym pomoc w wyborze gier i opanowaniu ich zasad. Wystawcy z całego kraju będą prezentować i sprzedawać swoje produkty z branży „rozrywek bez prądu”. Można też oczekiwać turniejów i konkursów z nagrodami. Odbędą się między innymi eliminacje do Mistrzostw Polski w Osadników z Catanu. Poza tym zaplanowano prezentację i testy gry Marchia: opowieści z pogranicza częstochowskich autorów. Młodszych uczestników czeka pokaz iluzjonistyczny oraz gra wielkoformatowa i łamigłówki interaktywne do rozwiązania.

Ponadto organizatorzy zapowiadają, że stroną gastronomiczną wydarzenia zajmą się food trucki w pobliżu Hali przy ul. Żużlowej 4. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie organizatora www.zgrywus.com.pl oraz w mediach społecznościowych.

  • kg
Najnowsze artykuły