13.04.2018

Twierdził, że daruje jej życie, jeśli odda pieniądze

Bandycki napad w biały dzień. Mieszkaniec Lublińca na ulicy Tartacznej napadł i okradł kobietę. Pijany mężczyzna przewrócił ją na ziemie i twierdzi, że daruje jej życie, jeśli będzie cicho i odda pieniądze.

Do zdarzenia doszło w środę (11.04.) w Lublińcu. Kilka minut przed 17.00, idącą ulicą Tartaczną kobietę zaczepił mężczyzna. Zaczął ją szarpać, a w efekcie przewrócił na ziemię. Napastnik zażądał od swojej ofiary pieniędzy. Stwierdził, że daruje jej życie, jeśli będzie cicho i spełni jego żądanie. Przerażona kobieta przekazała bandycie gotówkę którą miała przy sobie, a kiedy ten oddalił się z miejsca zdarzenia, o zaistniałej sytuacji powiadomiła dyżurnego komendy. Do poszukiwań sprawcy natychmiast zadysponowane zostały wszystkie patrole. Po kilkunastu minutach rozbojarz, którym okazał się 38-letni lubliniczanin, został zatrzymany przez dzielnicowych i policjantów ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był pijany. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Grozi mu 12 lat więzienia.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły